מהי שיטת הסרת השיער הטובה ביותר?

החיים לא קלים לאלו מאיתנו שהטבע בירך בשיער לא רצוי, אך כיום ישנם פתרונות. כשבוחרים בשיטה הנכונה, ניתן להסיר שיער, אפילו לצמיתות. במידה ואינך בטוח או יודע מהי השיטה הטובה ביותר עבורך, קח כמה עצות מהמידע שלהלן.

צביעה/חימצון – אמנם לא מדובר בשיטה להסרת שיער, אך מדובר בתהליך מהיר שכולל שימוש בכימיקלים להסרת פיגמנט הצבע מהשיער, וכך השיער פחות בולט ונראה לעין.

מריטה/שימוש בפינצטה – שיטה טובה לשערות בודדות, וסוררות שגורמות לאי נעימות, אך דורש זמן רב לעתים, ולא תמיד מתאים להסרת כמויות גדולות של שיער.

סכין גילוח – קל ומהיר, אך לא תמיד יעיל, כיוון שמסיר רק שיער שנמצא על העור, אך לא מה שמתחת.

מכונת גילוח – עוד שיטה מהירה להסרת שיער, אך גם כאן מדובר בפיתרון זמני, שמסיר רק שיער נראה לעין אך לא מונע צמיחה מחודשת.

כפפות להסרת שיער – לרוב משתמשים בהם בין טיפולי שעווה או גילוח, והן מקלפות את העור וכך מסירות שיער שנותר לאחר הטיפולים האחרים.

שעווה – אחת השיטות הנפוצות להסרת שער, כאשר ניתן לעשות במסגרת טיפול מקצועי או אפילו בשימוש עצמי בבית. יחד עם זאת, לא כולם נהנים מהמגע של שעווה חמה עם גופם, ומדובר בטיפול שכרוכה בו מידה לא קטנה של כאב.

שעוות סוכר – דומה לשיטת הסרה עם שעווה, אך ללא השעווה החמה, עדיין נחשב כואב ולא הכי נעים.

טיפול באלקטרוליזה – מדובר בשיטה איטית אך יעילה שבה משתמשים במכשיר בדיקה חשמלי על העור, שמסיר גם את השיער וגם את זקיקי השיער, כך שהשיער מפסיק לצמוח באזור שטופל.

הסרת שיער בלייזר – שיטה מאוד יעילה להסרת שיער, מכיוון שהטיפול מכוון ישירות כלפי זקיקי השיער, וכך לא נפגעים תאי העור (בניגוד לטיפול באלקטרוליזה). ייתכן ותזדקקו לכמה טיפולים ופגישות, אך בסופו של התהליך מדובר בהסרת שיער לצמיתות.

 

מהי שיטת הסרת השיער הטובה ביותר?
קרמים ותחליבים להסרת שיער
כל מה שצריך לדעת על שעווה ברזילאית
הסרת שיער זקן ושיער אוזניים בלייזר, זה אפשרי בכלל?
הסרת שיער בלייזר – טיפים לפני ואחרי