הסרת שיער בלייזר- סקירה

טיפול לייזר להסרת שיער הינו תהליך שבו קרן לייזר חזקה מאוד משמשת להריסת שערות לא רצויות. האור ממכשיר הלייזר עובר דרך פני השטח של העור וחודר לרקמות שמתחת. זקיקי השיער בעור, יספגו את החום של הלייזר ברגע שזה ייגע בהם. החום יהרוס את זקיקי השיער, אשר לעולם לא יגדל בחזרה. לייזר עובד בצורה האופטימאלית על עור בהיר, ועל שיער כהה עבה.

לעתים קרובות נדרשים טיפולים מרובים על מנת לקבל תוצאות רצויות. חלקו הארי של שיער גופך הלא רצוי ניתן להסרה, בתנאי שיתקיימו מספיק פגישות טיפול. לעתים כי קרן הלייזר רק פוגעת בזקיק השיער, במקום להרוס אותו לחלוטין. לכן ישנם מקרים בהם לזקיקים האלה ייקח שנה או שנתיים להתאושש, ולאחר מכן הם יתחילו לגדל שיער שוב. אם זהו המקרה אצלך, לא התקיימו מספיק פגישות טיפול; טיפול או שניים נוספים ישפרו את התוצאות עוד יותר.

ברוב הפעמים בהן הליך זה מבוצע, לא יהיו תופעות לוואי לאחר מכן. בכמה מקרים, אדם אשר ביצע את הטיפול עלול לחוות בעיות בעור לאחר מכן- כמה דוגמאות של תופעות לוואי שדווחו בתדירות הגבוהה ביותר הן התכהות העור, התבהרות העור, כוויות קלות או אדמומיות. עם זאת ברוב המקרים תופעות הלוואי הן זמניות בלבד, והן פשוט ייעלמו לאחר מספר ימים או שבועות אחדים.

מוטב להימנע כליל משיזוף לפני טיפול לייזר. החום של הלייזר נספג בעור כהה, ולכן אם לא נזהרים, עלולים להגיע למצב בו העור סופג חום רב מדי. זה חשוב מאוד שהעור יספוג כמה שפחות חום, על מנת שרוב החום ייקלט ע"י זקיקי השיער. לרופא המטפל יהיה קשה מאוד להשיג תוצאות טובות על עור שזוף או כהה מדי. בעלי עור שחום עשויים להצטרך לשלם יותר על הטיפול, מכיוון שהם יצטרכו מפגשים רבים יותר.

אזור הגוף המטופל נמרח בג'ל מקרר לפני הטיפול. הסיבה לכך היא שהג'ל המקרר סותר את השפעת חומו של הלייזר, ומונע תופעות לוואי. במקרה שאתם חווים התקשות של העור באזור הטיפול, ניתן לטפל בכך בקלות עם וזלין או קרם- כך ניתן לוודא שבעיית היובש לא יוצאת מכלל שליטה. בנוסף, חשוב להימנע משיזוף במכונות שיזוף אחרי הטיפול, כדי לתת לעור להחלים כראוי.

 

 

הסרת שיער בלייזר סקירה 1
הסרת שיער בלייזר תופעות הלוואי
הסרת שיער בלייזר האם זה מתאים לך
הסרת שיער לגבר
ערכות ביתיות להסרת שיער בלייזר האם זה רעיון טוב
עובדות על הסרת שיער בIPL
כמה את באמת יודעת על הסרת שיער בלייזר
למה הסרת שיער בלייזר 17
הסרת שיער בלייזר 17
הסרת שיער בלייזר חשוב לדעת