הסרת שיער בלייזר: המכשירים

ישנו מגוון גדול של מכשירי הסרת שיער בלייזר בשוק היום. לכולם מטרה משותפת: להסיר שיער עקשני ובלתי-רצוי מגופינו.

המערכת הראשונה שפותחה השתמשה בשיטת "הסרת השיער באור רך". מערכת זו אינה בשימוש כיום, מכיוון שהחליפו אותה מותגים חדשים יותר, המתאפיינים בדיוק רב יותר ובכמות טעויות קטנה יותר. הם גם קלים יותר לתמרון ושליטה, מה שמגביר את יעילות הטיפול ואת שביעות-רצון המטופלים. האינטרס של המכונים לעבור לשיטות מתקדמות ברור: ככל שהשיטה יעילה יותר, הטיפול מהיר יותר- וניתן להרוויח את הכסף בפחות זמן.

אחת מהשיטות החדשות ביותר היא "לייזר מתקף רחב" (Long Pulse Alexandrite Laser). היא מאפשרת לטכנאי לתקוף את שורש השערה עצמו ביעילות גבוהה, וכך צמיחת השיער איטית הרבה יותר. לעומת זאת, השיטה גורמת לעתים קרובות לתופעות לוואי כגון פיגמנטציה של העור.

סוג לייזר נוסף, בעל פופולריות גוברת, הוא לייזר הדיודות. למכשיר זה אורך גל ארוך, והוא מתאים יותר לבעלי עור כהה. הוא מובדל משאר סוגי לייזר בהרכבו; אולם, לסוג זה של לייזר אין תוצאות מבטיחות לאורך זמן רב.

שיטה נוספת של הסרת שיער בלייזר היא ה-IPL : שיטת הבזקי האור. זהו אינו לייזר, וניתן להשתמש בו על כל גווני העור, מהבהיר ביותר לכהה ביותר. שיער בכל הצבעים מגיב היטב לשיטה זו- אפילו שיער בלונדיני או בהיר. מטופלים מדווחים כי שיטת הIPL כואבת הרבה פחות מטיפול בשעווה, וכי אין בה צורך במשחות מאלחשות, הנמצאות בשימוש עם מכונות הלייזר.

השיטה האחרונה הקיימת בשוק היום פונה אך ורק לכהי-עור בעלי שיער כהה. היא נקראת "לייזר YAG", ומפיקה 2 סוגי קרני אור בבת אחת. ניתן לראות זאת במהלך הטיפול, באמצעות צבע האור המקרין מהמכשיר. עוצמת הקרנת האור מהמכשיר הופכת אותו ליעיל מאוד.

כל מכשיר מותאם לאוכלוסייה אחרת, בעלת סוג שיער וגוון עור שונים. בנוסף יש לקחת בחשבון משתנים נוספים- לכן, היעזרו תמיד במומכים ממכון מורשה להתאמת שיטת הטיפול המתאימה לכם ביותר.

 

 

 

טיפול הסרת שיער בלייזר השיטה הטובה ביותר להסרת שיער
הסרת שיער בלייזר המכשירים
כיצד מתבצעת הסרת שיער בלייזר
מדריך להסרת שיער בלייזר