הסרת שיער באינפרא אדום

 

לאחר הסקר המקיף שערכתי בנושא הסרת שיער בלייזר, הגיע הזמן לברר אודות סוגי הלייזר השונים והטכנולוגיות השונות בהן משתמשים עבור הסרת שיער באינפרא. מאוד מהר גיליתי כי השימוש בלייזר אינפרא אדום הינו אחת מן השיטות הפופולאריות. את הטכנולוגיה של הסרת שיער באינפרא אדום ניתן למצוא במכשירים וטכנולוגיות שונות אך בבסיסם של הדברים, מדובר תמיד באותה שיטה מסוימת.

 

כיצד הסרת שיער באינפרא אדום פועלת?

לפני שנתחיל תנו לי לחדד נקודה חשובה- למעשה, זהו לא אור אינפרא אדום שפועל על מנת להסיר שיער אלא, לייזר לצד אור אינפרא-אדום, כך הטיפול אפקטיבי יותר.

 

לייזר אינפרא אדום פועל באופן כזה שהוא מזהה את הפיגמנט המצוי מסביב לכל זקיק שערה. קרן הלייזר פועלת ונכבית בפולסים של שנייה בכל פעם. כך, קרן הלייזר פוגעת אך ורק באזור השערה ולא באזורים נוספים, מעל או מתחת לפני העור. מכיוון שקרן הלייזר האינפרא אדומה מחממת את האזור המטופל, לחלק ממכשירי האינפרא אדום ישנם רכיבים המקררים את העור מיד לאחר הטיפול בו. ראה כתבה על מכשיר לייטשיר של לומיניס.

למרות השימוש הנרחב בלייזר אינפרא אדום, הוא מיועד אך ורק לצרכי קוסמטיקה ולכן בשימוש בו אין מקום לפשרות בנוגע לבטיחות ויעילות.

 

היתרונות בשימושים של הסרת שיער באינפרא אדום:

מכיוון שסוג לייזר זה מיועד אך ורק לשימוש קוסמטי הוא צופן בחובו יתרונות רבים:

  • בגלל טבעה של קרן זו, העור כמעט ואינו מגורה. אף על פי כן, במרבית מכשירי האינפרא מסוג זה משתמשים במתקן לקירור העור מיד לאחר הטיפול על מנת להימנע מגירויים שכאלה.
  • היכולת למקד את קרן הלייזר האינפרא אדומה בצורה טובה כל כך מאפשרת לנו להסיר שיער משטחים קטנים וגדולים כאחד.
  • מכיוון שמכשירי ה IPL, אינפרא אדום, מדויקת כל כך והעור אינו מגורה, אין אפשרות או קיימת אפשרות קטנה של אינפקציה בעור.
  • קרן ה IPL פועלת רק על זקיק ושורש השערה כך ששום נזק אינו נגרם לעור שמסביב.
  • עקב יתרונותיה של שיטת הסרת שער באינפרא אדום, ניתן להשתמש בה על מגוון רחב של סוגי עור. אפילו על עור רגיש במיוחד. במקרה של שימוש הקרן על עור זה עשויה להופיע אדמומית קלה, שתעלם במהרה.
  • בשימוש של אינפרא להסרת שיער בלייזר, צבע העור וגוון שיזופו אינם משפיעים על הטיפול, שיכול להתאים עצמו בכל מצב ולפצות על הפקטורים הללו.
  • הטיפול להסרת שיער באנפרא אדום יכול להסתיים במהירות. הוא דורש בדרך כלל טיפולים חוזרים, פשוטים ומהירים.

הסרת שיער באינפרא אדום