תהליך הסרת שיער ipl  

 

הסקר המקיף שערכתי אודות הסרת שיער לייזר סיפק לי מידע חיוני אודות השיטות והטכנולוגיות השונות בעזרתן ניתן להסיר שיער.

בזמן שמצאתי כי השימוש באינפרא-אדום הוא אופציה טובה, גיליתי גם שה- IPL (Intense Pulsed Light ) הוא אופציה מהירה, בטוחה שאינה כרוכה בכאבים, היא איננה לייזר, אלא הבזקי אור.

שיטת ה- IPL הינה אחת מן השיטות הישנות הנמצאות בשימוש כיום. למעשה, ה- FDA נתן את אישורו לשימוש בשיטה זו בכדי להסיר שיער כבר ב- 1997, טרם אישורן של שיטות אחרות להסרת שיער בליזר, זה משום שטכנולוגייתהסרת שיער ipl הייתה כבר בשימוש קודם של טיפולים רפואיים אחרים. בזמן טיפולים אלו הבחינו ששיער הגוף אינו חוזר לצמוח. מכיוון שלשיטה זו אין שום תופעות לוואי היא אושרה במהירות.

 

איך שיטת הסרת שיער ipl עובדת?

 

למרות שטכנולוגיית ה- IPL להסרת שיער עובדת כמו כל שיטה אחרת בכך שהיא משתמשת באור על מנת לפגוע בשורש השערה, היא שונה בכך שהיא משתמשת באורך גל שפוגע בצורה מקסימאלית בזקיק השערה ובשורשה, אבל פוגע בצורה מינימאלית באזורים סביב השערה.

בטכנולוגיית- IPL אורך הגל ניתן לכוונון, דבר המאפשר פגיעה מדויקת בזקיק השערה- כמו בשאר הטכנולוגיות להורדת שיער . אך, הוא לא פוגע בחידוש העור לאחר הטיפול. לכן, שיטה זו אפקטיבית לבעלי עור כהה.

כמו בשאר הטכנולוגיות של הורדת שיער, גם הסרת שיער ipl לא עובד על שיער ללא פיגמנט ולכן אל תצפו להסיר שיער לבן או אפור בעזרת טכנולוגיה זו. במקרים אלו, תזדקקו לשיטות אחרות של הסרת שער. היתרון הוא שבגלל שהסרת שיער iplתוכנן עבור טיפולים רפואיים אחרים תופעות הלוואי שלו הם הפחתה של וירידים בולטים והצערת העור.

 

כמה זמן אורך טיפול הסרת שיער ipl ?

טיפול הסרת שיער ipl אורך בדרך כלל מספר טיפולים, כאשר יש מרווח של שישה שבועות בדרך כלל בין טיפול לטיפול. במשך זמן זה, יותר מ- 80% מן השיער ובדרך כלל כולו, מוסרים תוך שישה חודשים בלבד. מכיוון שכל השיטות להסרת שער הינן חדשות ומחקרים עליהן עדיין נעשים באופן שוטף, מתקבלות תוצאות חדשות כל העת.

אני מצאתי, כי למרות שקיימות שיטות חדשות להסרת שיער , IPL היא אחת מן השיטות הפופולאריות ביותר כיום. בזמן ששיטות להסרת שיער אחרות טובות גם הן, אנשים חשים בטוחים יותר בשימוש ב- IPL בגלל ההיסטוריה של טכנולוגיה זו והשימוש האפקטיבי בה.

אני מניחה שאם אתה שוקל ברצינות השרת שיער , אתה תבחר להשתמש בשיטה שבה רופא העור שלך או מומחה ייעצו לך. כל שעליך לוודא הוא שבידך מצוי כל המידע, לפני שאתה בוחר להתקדם עם שיטת הסרת שיער ipl