שיטות רבות להסרת שיער  

האם נמאס לך מהשיער המיותר ? עד מתי אפשר לגלח לעשות שעווה ולהיאבק שוב ושוב בשערות שלא מפסיקות לצמוח ! יש פיתרון. כיום יש פתרונות המאפשרים הסרת כמעט מוחלטת של השערה המיותרת לפי מידת ההסרה שתרצה בין הסרת מקסימלית אפשרית לבין דילול קל. ניתן גם לבחור את המכשיר שבו רוצים לעשות הסרת שיער בלייזר. על מנת להגיע לתוצאה הרצויה יש צורך במספר טיפולים כשבין טיפול לטיפול מחכים מספר חודשים על מנת לאפשר לשורשים שלא נפגעו או נפגעו חלקית להצמיח מחדש את השערות על מנת שניתן יהיה לטפל בהם שוב בטיפול הבא. כך שהסרה של השיער המיותר מהגוף הוא תהליך שמתפרש על תקופה יחסית ארוכה, אך בין טיפול לטיפול ניתן להנות מחודשים ארוכים כחלקים לגמרי.

מחירי הסרת השיער מאד מגוונים והשוני בין המקומות השונים גדולים מאד. אם למשל הולכים לקוסמטיקאית השכונתית הסיכוי שתקבלו מחיר זול מאד, אך בתמורה הסיכויים להצלחת השערות העקשניות הם נמוכים מאד. כיוון שהמכשור של הקוסמטיקאית הוא בדרך כלל פחות טוב משך המכונים הגדולים. במכונים הגדולים הטיפולים יקרים יותר אבל ניתן להבטיח בדרך כלל שהמכשור מתוחזק ברמה גבוהה יותר והתוצאות הם אמיתיות וטובות יותר. לכן חשוב מאד לעשות סקר מחירים ולהבין את השוני בין המקומות השונים.

ישנם שתי שיטות טובות להסרת שיער:

השיטה הראשונה אלקטרוליסס שעל ידי זרם חשמל שיורד במורד השערה עד לשורש השערה ניתן לפגוע בשערה ולגרום להיפטרות מהשורש. השימוש בשיטה זו ידועה מעל ל 100 שנה והיא שיטה קצת לא נעימה אבל מוכחת להיפטר מהשיער המיותר. חשוב מאד שהמטפל יהיה מקצוען עם ידע קודם וניסיון בטיפול בשיטה זו על מנת להיות מדוייקים ולא לגרום לנזק.

השיטה השנייה הוא שימוש במכשירי הסרת שיער בלייזר. אלו מכשירים יותר חדשניים ומתקדמים ובדרך כלל משיגים תוצאות טובות יותר בפחות זמן. אך הם נכנסו לפעולה רק לפני כ 12 שנים. אופן פעולת המכשיר הוא שחרור של פולס אור המתרגם לאנרגייה ברגע שהוא פוגע בעור ופוגע בשורש השערה. שיטה זו יקרה יותר אך כיוון שהיא אפקטיבית יותר ודורשת פחות טיפולים ייתכן שבסופו של יום היא השיטה הזולה יותר להיפטר מהשיער המיותר.

היום יש גם אפשרויות להסרת שיער בבית. ניתן להסיר שיער בבית על ידי מכשירי הסרת שיער ביתיים, לרוב העוצמה שלהם הרבה יותר נמוכה מהמכונים הגדולים לכן נדרשים טיפולים רבים מאד על מנת להגיע לתוצאה הרצויה, אבל יש כמובן את יתרונות הביתיות. בנוסף ניתן להשתמש במשחות להסרת שיער שהאפקטיביות שלהם היא הנמוכה ביותר אבל הם קלות מאד לתפעול.

 

קלות הביצוע של הסרת שיער בלייזר
שיטות רבות להסרת שיער
שיטה חדשה לטיפולי הסרת שיער SPL
שיטות להלחם בשעירות יתר