שיטות להלחם בשעירות יתר  

 

אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש אנשים שלהם יש שיעור יתר. כלומר שהם שעירים יותר מהממוצע. שיערות זו יכולה לנבוע ממספר רב של גורמים החל מבעיות איזון הורמונאליות, שגורמים לכך שהשיער יצמח בקצב מהיר יותר מהקצב הנורמאלי, אך יתכן גם צמיחה במקומות לא רצויים, או מקומות בהם באופן נורמאלי לא היה צריך לצמוח שיער. חוץ מהעובדה, ששעירות היתר היא לא נעימה מבחינה אסתטית, ייתכן ששעירות זו גורמת גם לאדם חוסר נוחות גדול. כך שיכול להיווצר מצב שהאדם לא רוצה להופיע במקומות ציבוריים, או בעל בטחון נמוך כתוצאה מעודף השיער, דבר הפוגע בו לא רק פיזית אלא גם רגשית ונפשית. כיוון שאדם כזה לא יכול להוריד שיער כל הזמן הוא בוחר להתבודד ולהתכנס בעצמו. לכן הסרת שיער היא לא תמיד רק בעיה אסתטית, לבעיה זו יכולות להיות משמעויות גדולות יותר.

ישנם מספר גדול של אנשים שסובלים מבעיה כזו ולכן הם מחפשים עזרה מקצועית על מנת להתמודד עם השיער המיותר. ישנם שתי שיטות טובות מאד בשוק העובדות כיום. שיטה אחת היא שיטת המחט החשמלית והשיטה השנייה היא הסרת שיער בלייזר. בשתי השיטות המטרה דומה והיא להגיע לשורש השערה ולפגוע בה, על מנת שצמיחת השיער תפסק. השוני העיקרי בין שיטות אלו הם בדרך הפעולה של כל אחד מהמכשירים על מנת לפגוע בשורש.

בשיטת המחט החשמלית נעשה שימוש בזרם חשמלי הזורם דרך שורש השערה, יוצר חום וגורם לפגיעה שלה. אין צורך להיות מודאג שרם החשמל הוא נמוך מאד ואיננו כמו התחשמלות ממכשירים ביתיים. שיטה זו היא איטית, לוקחת זמן רב ותלויה רבות בניסיונו של המפעיל בפגיעה מדויקת בשורש השערה. ניתן רק לדמיין מספר הפעמים שנדרש לבצע טיפול זה על מנת לעבור שורש אחר שורש. בנוסף החדרת המחט החשמלית דורשת דיוק רב וידע על מנת לפגוע באופן אפקטיבי בשורש השערה.

לעומת זאת הסרת שיער בלייזר היא שיטה בה פולס של אנרגיה המתרגם לחום פוגע בשורש השערה, מחמם אותה וגורם לפגיעתה. הרעיון מאחורי שיטה זו הוא השימוש שאורך גל מסוים על מנת לפגוע באופן אפקטיבי בשורש השערה. פולס האור שיוצא מהמכונה מתרגם לחום הפוגע. למרות המחיר הגבוה יחסית של שיטה זו לעומת השיטה השניה, הרבה מאד אנשים מעדיפים שיטה זו בגלל האפקטיביות הגבוהה שלה ו מיעוט הכאב היחסית למחט החשמלית.

 

קלות הביצוע של הסרת שיער בלייזר
שיטות רבות להסרת שיער
שיטה חדשה לטיפולי הסרת שיער SPL
שיטות להלחם בשעירות יתר