שיטה חדשה לטיפולי הסרת שיער SPL  

שיטה חדשה להסרת שיער מסוג IPL-Intense Pulsed Light יצאה לדרך. שם השיטה החדשה SPL-Square Pulsed Light והיא תת שיטה בתוך ה-IPL. שיטה זו פוגעת בשיער וכך מסירה את השיער המיותר, ומשאירה את העור חלק וללא שערות.

מספר הטיפולים המומלצים בשיטה החדשה היא בין שישה לשמונה טיפולים, כשבין טיפול לטיפול נדרש זמן המתנה של חודש וחצי עד חודשיים, על מנת לראות את התוצאות של הסרת השיער. זהו זמן מחזור השערה, וכך ניתן לראות את מידת אפקטיביות השיטה ולחזור על הטיפול עבור שערות שפספסנו בטיפול הקודם.

מספר הטיפולים והחזרות משתנה מאד מאזור לאזור לפי קצב בצמיחה של כל אזור בגוף, ואין בעיה לחזור לטיפולים נוספים. השפעות נוספות על צמיחה השיער הם סוג העור,מצב הורמונלי, תרופות מיוחדות שנוטלים, וגנטיקה טבעית של המטופל. ככל שהשיער כהה יותר כך אחוזי ההצלחה גבוהים יותר, כששיער בהיר ובלונדוני על גוון עור בהיר אינו יכול להיות מטופל במכשיר מסוג כזה. אך לעומת זאת אנשים עם עור כהה כן יכולים להנות מטיפולי השיטה החדשה.

חשוב לבדוק שהמטפל עבר הכשרה בתפעול מכשירי SPL, והמכשיר עבר בדיקה והוא תקין. יתרונות נוספים לשיטה מלבד הסרת השיער הם המנעות משריטות וחתכים כתוצאה מגילוח לא מוצלח, אין צורך לעבור את הכאב הרב שבטיפולי שעווה. בנוסף הסרת שיער SPL היא מהירה וקצרה ותלויה אך ורק בגודל האזור ממנו רוצים להסיר שיער. יש המוסיפים ואומרים שהמכשיר מצעיר את העור ונותן תחושה של עור חלק וצעיר הרבה יותר.

שיטות אחרות להסרת שיער הרבה פחות אפקטיביות למשל שעווה יש לעשות כל ארבע עד שש שבועות, ורק ברגע שהשערה באורך מסוים ניתן לבצע שעווה. לכן לרוב צריך לשלב גם גילוח בין טיפול שעווה אחד למשנהו.

מחט חשמלית שולחת זרם חשמלי לתוך שורש השערה על מנת לפגוע בה. תהליך זה יכול להיות כואב מאד, ולפעמים יש צורך בהרדמה מקומית על מנת להתמודד עם הכאב.

מכשירי ELOS דומים מאד ל SPL, ועושים שימוש בגלי רדיו ואור, כך שהם מסירים שיער וגורמים לעור להתחדש. ישנו וויכוח לגבי הסכנות התמונות בשידור גלי רדיו על העור אבל אין עדיין מסקנות. כל השיטות האלו אפקטיביות אבל היתרון של ה SPL הוא בכך שהוא הרבה פחות כואב ולוקח זמן קצר מאד לטיפול.

 

 

קלות הביצוע של הסרת שיער בלייזר
שיטות רבות להסרת שיער
שיטה חדשה לטיפולי הסרת שיער SPL
שיטות להלחם בשעירות יתר