קל להיפטר משיער לא רצוי

לגברים ולנשים, בעיקר לנשים, יש לעתים בעיות עור ככל שמזדקנים. אך אל דאגה, כיום באמצעות שיטות להסרת שיער בלייזר, ניתן להיפטר מכל שיער לא רצוי בגוף. מחירי הטיפול בלייזר משתנים ותלויים בקליניקה שבה תבחרו לעבור את הטיפול ובאיזה סוג של טיפול תצטרכו.

כמובן שישנן קליניקות שנחשבות יותר מוצלחות מאחרות בתחום. ישנם מומחים עולמיים שעוסקים בטיפולי לייזר, שבדרך כלל עובדים בסביבה שדומה לסביבה של בית חולים. למרות שלעתים מכוני קוסמטיקה, וספא מציעים שירותים דומים, אנשים רבים מעדיפים לעבור טיפול כזה אצל רופאים מומחים, או מנתחים פלסטיים, על מנת להרגיש בטוחים.

שיטת הסרת השיער בלייזר היא מתקדמת ביותר בתחום הטכנולוגי. ניתן להתאים את קרני הלייזר לכמעט כל סוגי העור, וכך ניתן לעזור לאנשים מכל הרקעים. יחד עם זאת, ישנן מערכות שפועלות טוב יותר על אנשים עם עור בהיר ושיער כהה.

הסרת שיער בלייזר מביאה להפסקה של צמיחת השיער, לפחות לאורך זמן רב. בנוסף, במידה ועוברים כמה טיפולים באותו אזור, ניתן למנוע על צמיחה עתידית של שיער באזור המטופל. מדובר בשיטה שבה קרני הלייזר פוגעים ישירות בזקיקי השיער דרך העור. מכיוון שמדובר בפגיעה ישירה בזקיק השיער, ניתן למנוע כך צמיחה מחדש של שיער באזור.

ישנם כמה סיכונים הכרוכים בטיפול בלייזר, על אף שלא תמיד סיכונים אלו נגלים לעין. כך למשל, קרן הלייזר עלולה לשנות את צבע העור ברגע הפגיעה, מה שעלול להשאיר נקודה כהה על עור בהיר או להיפך. כמו כן, קרן הלייזר החזקה יכולה לגרום לכוויה, או פציעה של העור, מה שעלול להשאיר צלקת או לשנות את מרקם העור באזור.

עבור אלו שחוששים מעט מהכאב שבטיפול, ניתן להשתמש בקרמים שמרדימים את האזור המטופל, וכך לא להרגיש את תחושת העקיצה שחשים בזמן הטיפול. כמו כן, ניתן לקבוע טיפולים לזמן קצר יותר, וכך גם להפחית את הכאב. במידה ומטפלים באזור גדול, מומלץ לאפשר זמן רב למנוחה בין טיפולים. לאחר הטיפול, ייתכן עור מעט אדום ומגורה, אך תופעה זו עוברת עם הזמן במיוחד אם מצמידים קרח לאזור המטופל.