סיכונים ותופעות לוואי אפשריות במהלך הסרת שיער בלייזר

כיום הרבה אנשים בוחרים להוריד שיער עודף בשיטה המתקדמת של הסרת שיער בלייזר. זאת מכיוון שמדובר בשיטה מאוד יעילה, המספקת תוצאות טובות לטווח ארוך. בנוסף, הסרת שיער בלייזר עדיפה (מבחינת יעילות ותוצאות) על שיטות אחרות של הסרת שיער (כגון הסרת שיער בשעווה, גילוח, אפילציה או מחט חשמלית). עם זאת, הסרת שיער בלייזר נחשבת לניתוח קוסמטי ועל כן גם בשיטה זו קיימים סיכונים מסוימים שכדאי לקחת בחשבון. חשוב לציין שמסיבות אלה, הסרת שיער בלייזר מותרת לביצוע רק על ידי רופא או אחות מוסמכת.

מהם תופעות הלוואי והסיכונים האפשריים בהסרת שיער בלייזר?

1. קרן הלייזר שבה משתמשים לצורך הסרת שיער בלייזר היא בעלת עוצמה גבוהה ועל כן קיימת אפשרות מסוימת שייווצרו כוויות על העור שבאזור המטופל. הסיכויים לכך גדולים יותר כאשר מדובר באנשים בעלי עור רגיש במיוחד, או בעלי עור כהה ושיער כהה. כמו כן, תופעת לוואי אפשרית שאמורה לעבור תוך זמן קצר מעצמה – העור באזור הטיפול הופך לאדום ומגורה (ולעיתים עלולות להופיע שלפוחיות).

2. כאשר מסירים שיער בלייזר מהפנים (וספציפית סביב העיניים), קיים סיכוי שרקמות רגישות הקשורות לתפקוד העין ייפגעו.

3. אם לא מתפעלים נכון את המכשיר שעמו מסירים שיער בלייזר, אז קרן הלייזר יכולה ליצור את האפקט ההפוך ודווקא לעורר שורשים של שערות שהיו רדומים, ובדרך זאת לגרום לצמיחה מחודשת של השיער. כמו כן, תפעול לא נכון עלול להפוך את השערה לפלומתית ודקה עד כדי כך שלא ניתן יהיה להמשיך ולטפל בה עם הלייזר (מכיוון שקרן הלייזר לא יכולה להתביית על שערות דקות ופלומתיות במיוחד).

4. בזמן הטיפול של הסרת שיער בלייזר, צמיחת השיער יכולה להיות לא אחידה. למה הכוונה? יכול להיווצר מצב שבו באזור מסוים אין שיער בכלל, ואילו באזור אחר צומח שיער.

5. תופעת לוואי נדירה: פיגמנטציה של העור באזור שבו טיפלו, שינוי של צבע העור למשך מספר חודשים (עד שהעור מתחדש).

מסקנות

הסרת שיער בלייזר נחשבת להליך בטוח ושגרתי. עם זאת, חשוב לקרוא על הנושא ולהעלות את המודעות לסיכונים ותופעות הלוואי האפשרויות. זאת על אף שיש רק מספר מצומצם של מטופלים אשר סובלים מתופעות לוואי אלה.

בשביל להקטין את הסיכונים ולחוש ביטחון שאתם נמצאים בידיים טובות – חשוב להקפיד על כך שמי שיבצע את הטיפול הוא רופא מנוסה. בנוסף כדאי לבדוק האם למכון עצמו יש ביטוח רפואי (רק למקרה שחס וחלילה משהו משתבש). אם תרצו לקרוא על תביעות שהוגשו בתחום של הסרת שיער בלייזר, לחצו כאן.

בהצלחה!

כיצד טיפול הסרת שיער בלייזר עובד
הכנות לקראת הסרת שיער
האם הסרת שיער בלייזר כדאית
סיכונים בטיפולי הסרת שיער בלייזר