להיפטר מהשיער הלא רצוי בעזרת לייזר  

הסרת שיער בלייזר מאפשרת לאנשים להיפטר מהשיער הלא רצוי על גופם. זאת באמצעות אור פועם המגיע אל תוך זקיקי השיער ומונע מהם להצמיח שיער. הסרת שיער בלייזר מתבצעת בדרך כלל על הרגליים, באזור הביקיני, השפה העליונה, בתי השחי וכל אזור אחר בגוף שבו גדל שיער לא רצוי. הסרת שיער בלייזר אפקטיבית בכך שהיא מאפשרת לאלומות האור הפועמות להגיע במורד זקיקי השיער אל השורשים. כתוצאה מכך, השורש של זקיקי השיער נפגם ומונע צמיחת השיער בעתיד. ההליך יעיל ביותר כאשר הוא מתבצע על עור בהיר ואצל אדם בעל שיער בצבע כהה.

במהלך טיפול הלייזר הראשון השיער יתחיל לנשור, ורבים מזקיקים אלו לא יגדלו מחדש. על מנת להבטיח כי הזקיקים אינם ממשיכים לצמוח ישנן מספר פגישות, הנכללות בתוך המחיר הראשוני של ההליך. בעוד רוב השיער יוסר לצמיתות בתהליך הסרת השיער בלייזר, ישנם כמה זקיקי שיער שיכולים לעמוד בחום של לייזרים ולהמשיך לצמוח גם לאחר הטיפולים. השיער החדש, יהיה בגוון בהיר הרבה יותר- זה מה שסייע לו לשרוד את הטיפולים מלכתחילה.

לאחר הטיפול הראשוני של הסרת שיער בלייזר ישנן כמה תופעות לוואי אופייניות, כגון פיגמנטציה קלה של העור, נפיחות וצריבה. לכן חשוב מאוד לאפשר רק לרופא פלסטי מוסמך לבצע את ההליך. למרות שתופעות הלוואי אינן מושכות מבחינה ויזואלית, בדרך כלל הן זמניות בלבד. תופעות הלוואי הן בדרך כלל תוצאה של שימוש בעוצמת לייזר שגויה במהלך ההליך. גירוי בעור היא גם תופעת לוואי שכיחה. זו מתרחשת על או סביב העור המטופל וגורמת לאודם, גירוד, קילוף, ויובש. תופעות לוואי אלה גם הן תלויות ברופא ובעוצמת הלייזר בשימוש, וגם הן לא קבועות.

 

 

בדיקה לפני תחילת טיפול הסרת שיער בלייזר
הסרת שיער לנשים
הסרת שיער בקרן אור
להיפטר מהשיער הלא רצוי בעזרת לייזר
הסרת שיער במפשעה