כיצד טיפול הסרת שיער בלייזר עובד?  

הסרת שיער בלייזר הינה צורה אפקטיבית ביותר להסרת שיער מיותר מן הגוף. מומחים מתחום הרפואה, רופאים ומומחי אסתטיקה טוענים שאם ברצונך להסיר שיער ובאופן בטוח, הרי ששיטת הלייזר מומלצת. שיטה זו גם אושרה על ידי מכון התקנים האמריקאי, ה- FDA.

כיצד זה עובד?

טיפול הסרת שיער בלייזר הינו פשוט, אך הוא נעשה על ידי מכשיר מורכב. כאשר תגיע לטיפול הסרת שיער בלייזר טכנאי מיומן ישתמש במכשיר הלייזר כדי להקרין קרן לייזר על האזור המבוקש. הקרן מדויקת מאוד ופוגעת רק במקום המבוקש. היא כל כך מדויקת שהיא יכולה לפגוע במקום בעל שטח פנים קטן כמו השיער מעל השפה העליונה ("השפם"). אנשים רבים פונים לשיטת הלייזר במידה והם מעוניינים להסיר שיער מפניהם בגלל יכולתה של קרן הלייזר להיות מדויקת ובגלל שהטיפול אינו כואב והשער מוסר . מרגע שקרן הלייזר פוגעת בזקיק השערה, היא שורפת אותו והוא נפגע באופן כזה ,ששיער לא יכול שוב לחזור ולצמוח. טיפול הלייזר מסתיים רק כאשר פגע הלייזר בכל זקיקי השערות באזור המטופל.

מהו התהליך?

לאחר שכל זקיקי השערות נפגעו כתוצרה מקרן הלייזר, ינשור כל השיער. תהליך הנשירה יחל כבר בזמן טיפול הלייזר אך הוא ימשך כשבועיים עד שכל השיער ינשור מעצמו. במידה ונשארו אזורים בהם השיער לא נשר, יכול להיות שתצטרך ללכת לטיפול נוסף כדי לוודא שטכנאי הלייזר לא "פספס" חלקים מן האזור המטופל. לחלק קטן מן האנשים חוזר השער לשוב ולצמוח, זה סימן שזקיק השערה לא ניזוק לגמרי ויש לשוב ולטפל. במרבית האנשים יש לטפל פעמיים- שלוש בלייזר על מנת להשיג תוצאות טובות.

כיצד טיפול הסרת שיער בלייזר עובד
הכנות לקראת הסרת שיער
האם הסרת שיער בלייזר כדאית
סיכונים בטיפולי הסרת שיער בלייזר