הסרת שיער SHR   

הסרת שיער באמצעים טכנולוגיים הוא תחום יחסית חדש בעולם, מתפתח בקצב אדיר ומתחדש ללא הרף.

 

ישנן מספר שיטות להסרת שיער ע"י שימוש בטכנולוגיות שונות, שללא ספק הטכנולוגיה היעילה ביותר היא טכנולוגיית הלייזר.

ישנם מכשירים בעלי עוצמה נמוכה וספקטרום אור רחב יותר כגון IPL ואינפרא, אך בכדי לפגוע בתהליך צמיחת השערה יש צורך בקרן אור מכוונת בעל אורך גל המיועד רק למטרה זו.

 

טיפול בודד במכשיר לייזר הוא בעל אפקט הזהה למספר טיפולים במכשירים אחרים, אך טיפול בלייזר נחשב ליקר יותר הן בשל עלויותיו הגבוהות של המכשיר ואחזקתו, והן בשל הדרישה שטיפול במכשיר לייזר יתבצע על ידי מטפלים שהינם רופאים או אחיות מוסמכות.

הלייזר, כמו שאר המכשירים להסרת שיער מבזיק קרן אור על פני העור לשם פגיעה בזקיק השערה, אך בשל ייחודיות אורך הגל של הלייזר, כל עוצמת האור תתרכז במלנין שמצוי בשערה, יחמם אותה ויגרום להפסקת תהליך ייצור השערה באותו המקום.

 

לאחרונה נכנס לשימוש מכשיר הסופראנו שעושה שימוש בטכנולוגיה מהפכנית הנקראת הסרת שיער SHR והיא למעשה המילה האחרונה בתחום.

מכשיר הסופרנו הוא מכשיר לייזר לכל דבר בעל אורך גל זהה למכשיר הלייטשר (810 ננומטר) וקיימות בו כל הפונקציות הנחוצות להסרת שיער. לעומת הלייטשר שמשגר פולס עוצמתי מידי שנייה לערך שמתביית על המלנין שבשערה גורם לחימום מיידי של הזקיק ופגיעה בו, משגר מכשיר הסופראנו סדרה של כ 10 פולסים בשנייה בעוצמה נמוכה, מחמם בצורה מתונה את הזקיק ועל ידי כך מושגת אותה התוצאה של חימום השערה מבלי לגרום לכאב מיותר.

 

בשל היות מכשיר הסופראנו מכשיר הסרת שיער SHR לייזר, הוא משתייך לקבוצת המכשירים הרפואיים ולכן נחוץ שהטיפול יתבצע על ידי רופא או אח/ות מוסמך ולהבדיל ממכשירי הלייזר האחרים מכשיר הקירור הוא תוספת רצויה אך לא הכרחית לטיפול במכשיר זה.

 

ראוי לציין ששיטת הסרת שיער SHR קיימת גם במכשירי IPL ׁשהם מכשירים קוסמטיים שגם בהם מתקיים אותו עקרון של פיצול פולס אחד לסדרה של פולסים, אך מכשירי IPL נחותים משמעותית ממכשירי הלייזר.

 

להיפטר משיערות השפה העליונה
שבעה טיפים להסרת שיער בלייזר
שאלות ותשובות שכיחות אודות הסרת שיער בשעווה
מהם הצדדים החיובים של הסרת שיער בלייזר וגם מה הם הסיכונים
הסרת שיער באמצעות סוכר כל מה שרצית לדעת
הסוד שמאחורי השיטות הטבעיות להסרת שיער
האם הסרת שיער בלייזר בטוחה
10 סיבות מדוע אתה כן רוצה טיפול של הסרת שיער בלייזר
העלה את הביטחון העצמי שלך באמצעות הסרת שיער בלייזר
הסרת שיער בלייזר בשיטת ה SHR