הסרת שיער לנשים

הסיבות לרצות הסרת שיער לנשים נמצאות על הסולם מהכרח רפואי ל"כי מתחשק לי." נשים רבות כוללות הסרת שיער לנשים כחלק משגרת הטיפוח הרגילה שלהם. הן מגלחות את רגליהן ובתי השחי, מורטות גבות, ושיער הערווה שלהן גזוז או הוסר- כדי להתאים לאופנה של היום.

רוב הגברים מגלחים את שיער הפנים שלהם, ולפעמים גם הם מגלחים את שיער הגוף שלהם למטרות קוסמטיות. כדי לשפר את הביצועים שלהם, המראה שלהם, או שניהם גם יחד, ספורטאים רבים – במיוחד שחיינים ומרימי משקולות – יעברו הליכי הסרת שיער לגברים.

יש אנשים עם הפרעות גידול שיער כמו היפרטריכוזיס או היפרוסטיום משתמשים בהסרת שיער מסיבות רפואיות.

הסרת שיער לנשים זמנית או קבועה

ניתן להפריד את הליכי הסרת השיער לנשים ל- 2 קטגוריות: זמנית וקבועה.

טכניקות זמניות עובדות רק לפרקי זמן קצרים, והן כפופות למחזור צמיחת השיער של הגוף. הן כוללות גילוח, מריטה, שעווה, וכן מבחר רחב של קרמים. רוב האנשים משתמשים בהליכים זמניים להסרת שיער בבית, אבל הם יכולים גם לקבל אותם בספא או במכון יופי.

הסרת שיער לנשים קבועה- טכניקות

ההליכים "הקבועים" המפורטים להלן מבקשים להסיר שיער לא רצוי באופן כזה שהוא לא חוזר לצמוח לעולם, או, במקרה הגרוע ביותר, חוזר לצמוח- אך רק לאחר תקופת זמן ארוכה. הסרת שיער בשיטות אלה מבוצעת בדרך כלל על ידי מומחים להסרת שיער, במכון מורשה.

אלקטרוליזה

באמצעות אלקטרוליזה כל זקיק שיער מקבל טיפול בנפרד. מומחה מורשה מזריק מחט לתוך זקיק השיער ומשחרר מטען חשמלי ההורס את יכולתו של הזקיק לייצר שיער. תהליך זה יכול לקחת חודשים, בהתאם לגודל השטח מטופל. זהו תהליך מכאיב למדי, ותופעות הלוואי יכולות לכלול צלקות וזיהום. עלויות עבור אלקטרוליזה יכול להיות גבוהות- אלפי שקלים עבור אזור הביקיני או הרגליים.

הסרת שיער לנשים בלייזר
תהליך הסרת שיער בלייזר משתמש בקרן לייזר ממוקדת כדי להרוס את זקיקי השיער. זו שיטה יחסית חסרת כאבים, והיא טובה ביותר עבור אנשים עם עור בהיר ושיער כהה. לא מומלץ לכל מי ששזוף או כהה באופן טבעי. הטיפול עולה מ1000 ₪ עבור אזור קטן ועד אלפים רבים לטיפול בכלל הגוף. הסרת שיער לנשים בלייזר הוא תהליך שקיבל אישור של ה-FDA, והוא בטוח מאוד- אבל רק אם הוא מתבצע על ידי איש מקצוע מורשה ומיומן.

 

בדיקה לפני תחילת טיפול הסרת שיער בלייזר
הסרת שיער לנשים
הסרת שיער בקרן אור
להיפטר מהשיער הלא רצוי בעזרת לייזר
הסרת שיער במפשעה