הסרת שיער בקרן אור

השימוש בקרן אור בשביל להסיר שיער לטווח זמן ארוך, היא שיטה מתקדמת ויעילה שהפכה לפופולרית במיוחד בשנים האחרונות. הסרת שיער בלייזר מספקת תוצאות המתבטאות בעור חלק לאורך זמן, ואיננה דורשת התעסקות רבה, או השקעה של זמן רב.

עם זאת, יש אנשים שעדיין לא מאמינים שקרן אור (לייזר) יכולה לספק תוצאות שבאמת מחזיקות לאורך זמן. הסיבה לכך היא שמסתובבות שמועות, ומידע סותר הגורם לאנשים לספקות. הבעיה העיקרית היא מחסור במקור מידע אמין שיכול להציע לאנשים תשובות והסברים מדויקים על הטכנולוגיה הזו.

מהי הסרת שיער באמצעות לייזר (קרן אור)?

קרן לייזר היא בעצם קרן אור שמוליכה חום. לכל אדם מתאימים את דרגת החום של קרן האור בהתאם לסוג השיער (האם הוא עבה או דק) וגוון העור. כבר יותר מ-20 שנים שהרפואה משתמשת במכשירי לייזר עבור טיפולים שונים. התחום של הסרת שיער בלייזר קיים כבר יותר מ- 7 שנים. על כן, קיימים מספר סוגי לייזר שנבדלים במהירות, עומק החדירה והעוצמה של האנרגיה של קרן האור.

האם קיים סיכון לבריאות כאשר מסירים שיער בקרן אור?

המכשירים שבהם משתמשים להסרת שיער בלייזר חייבים לקבל את אישור משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי (אשר התקנים שלו מחמירים במיוחד). חשוב לדעת, שהשימוש בקרן אור לייזר עבור הסרת שיער איננו מסרטן, ולא ידוע על שום נזק לטווח ארוך שעלול להיגרם כתוצאה מהטיפול. עם זאת, הדבר מתייחס לטיפול בלייזר שנעשה על ידי אנשי מקצוע – רופא או אחות מוסמכת. על כן חשוב לוודא מהי ההכשרה של האדם שמבצע את הטיפול.

מה ההבדלים בין סוגים שונים של הסרת שיער?

כיום יש 3 סוגים של מכשירי לייזר הנחשבים למובילים בתחום של הסרת שיער בקרן אור. הטכנולוגיה התפתחה והתקדמה, וכיום ניתן לטפל בעזרת מכשירים להסרת שיער בלייזר כמעט בכל גוון עור. למכשיר החדיש ביותר יש ידית הפעלה שהיא מאוד קרה ובדרך זאת היא מגנה על אזור הטיפול מכוויות.

מכשיר האפילייט – מכשיר זה פועל על ידי מערכת פילטרים שמעבירה הבזקי אור שאותם פולט המכשיר. בצורה זאת אפשר להתאים בקלות את סוג הטיפול לסוג השיער וגוון העור הספציפי. מכשיר האפילייט הביא למהפכה בתחום בכך שהוא מאפשר לטפל בסוגי שיער ועור שבעבר מכשירי לייזר מהדור הישן לא יכלו לטפל בהם. יש לציין שמדובר בפרי פיתוח ישראלי.

מכשיר האלכסנדריט – פועל בצורה שונה במקצת, מכיוון שהוא שולח קרן אור מאוד מדויקת המתכווננת על שורש השערה בעוצמה גבוהה. דרך פעולה זאת של המכשיר מייצרת תוצאות במהירות ומתאפיינת ביעילות גבוהה. מדובר במכשיר שיחסית קל לתפעל אותו, ועל כן זמן הטיפול הנדרש הוא לרוב קצר יותר.

הסרת שיער בקרן אור – למי זה מתאים?

ניתן לעבור טיפול בקרן אור בכל חלק בגוף. עם זאת, חלק מהאזורים מראים תוצאות מהר יותר מאחרים (למשל רגליים ובית שחי אצל נשים). חשוב לציין שטיפול הסרת שיער בקרן אור מתאים ואפשרי בהחלט גם עבור נשים וגם עבור גברים. על פי רוב לא מבצעים טיפול זה בילדים מכיוון שהם עוברים שינויים הורמונליים שמתרחשים בגיל ההתבגרות. שינויים אלה משפיעים על צמיחת השיער.

 

בדיקה לפני תחילת טיפול הסרת שיער בלייזר
הסרת שיער לנשים
הסרת שיער בקרן אור
להיפטר מהשיער הלא רצוי בעזרת לייזר
הסרת שיער במפשעה