הסרת שיער בלייזר- תופעות הלוואי

הסרת שיער בלייזר הינה הליך בריאותי העושה שימוש באור לייזר – קרן אור חזקה ופועמת – על מנת להיפטר שיער לא רצוי. לייזר עובד על ידי העברת קרן אור דרך העור. אותה קרן אור נקלטת בפיגמנט כהה הנקרא מלנין הנמצא בשיער. כאשר קרן האור פוגעת בזקיקי השיער (מקור צמיחת השערה), החום העז הורס אותם בבת אחת.

הסרת שיער בלייזר היא אמנם הליך מוצלח ופופולארי מאוד. אולם כמו כל טיפול אסתטי, ישנם מקרים בהם מתגלים חסרונות עבור המטופל. הנה כמה מהם:

1. הטיפול עשוי לשנות את צבע העור שלך ("פיגמנטציה"). כמו כן, הוא עלול לגרום לנפיחות ואודם של האזור המטופל, ואפילו לתחושת כוויה קלה.

2. גם אם התהליך מתבצע כהלכה, אין זה בלתי אפשרי לחוות מעט נפיחות ואודם באזור בו השיער הוסר. אודם זה יכול להתרחש בעיקר אצל אנשים בעלי עור כהה בשל שיזוף וחשיפה ממושכת לשמש.

3. מכונות לייזר לא יוצרו באופן אחיד, ו"מרפאות" אחדות אף משתמשות למטרת הסרת שיער במכשירי לייזר אשר לא יועדו למטרה זו. הקפידו לוודא כי שם המכונה בה המכון בו בחרתם עושה שימוש מוכר בעולם המקצועי.

4. לעתים זקיקי השיער לא נהרסים כליל, מה שעלול לגרום לצמיחה מחודשת של השיער כשנה לאחר הטיפול האחרון.

ישנן תופעות לוואי נדירות לטיפול לייזר אשר עלולות להפחיד מאוד את הצרכן המצוי. מדובר במקרים בודדים בהם סוג העור לא התאים למכשיר הטיפול, ולכן העור ספג את קרן הלייזר ולא השיער עצמו. כך עלולות להווצר כוויות חמורות. זו הסיבה מדוע צריך תמיד להיות בררנים כשמדובר בהסרת שיער בדרך זו.

ככל שהעור כהה יותר, כך השערה טמונה עמוק יותר ויש סיכוי רב יותר שהעור ייפגע. למרות שבהסרת שיער בלייזר תופעות הלוואי הן בדרך כלל מתונות והעור יחלים לחלוטין בתוך ימים ספורים, ישנם מקרים בהם מדובר בדברים רציניים יותר. הקפידו לעשות "שיעורי בית" לפני שאתם ניגשים לטיפול עצמו:
ודא כי הטכנאי, הנו מוסמך ומגיע עם המלצות מלקוחותיו בעבר. האדם המפעיל את מכשיר הלייזר על גופך צריך להיות אדם שנוח לך איתו. אם כבר בחרת רופא לבצע את ההליך, וודא שהוא מיידע אותך על הסיכונים הכרוכים בפעולה זו. במידת הצורך, ניתן לבצע תחקיר כדי לוודא כי מרכז הטיפול הוא לגיטימי ובאמת מורשה לבצע הסרת שיער בלייזר.

 

 

 

הסרת שיער בלייזר סקירה 1
הסרת שיער בלייזר תופעות הלוואי
הסרת שיער בלייזר האם זה מתאים לך
הסרת שיער לגבר
ערכות ביתיות להסרת שיער בלייזר האם זה רעיון טוב
עובדות על הסרת שיער בIPL
כמה את באמת יודעת על הסרת שיער בלייזר
למה הסרת שיער בלייזר 17
הסרת שיער בלייזר 17
הסרת שיער בלייזר חשוב לדעת