הסרת שיער בלייזר לצמיתות- מיתוס או אמת?  

בשנים האחרונות בוחרים אנשים רבים להתנסות בטיפול הסרת שיער בלייזר. מאז נכנסה לשוק שיטת הלייזר להסרת השיער, היא מוצגת בתור האלטרנטיבה חסרת-הכאבים לשאר השיטות המכאיבות. אולם הוויכוח נשאר סביב אורך הטווח של הטיפול- האם באמת אחרי טיפול לייזר לא תצטרכו להתמודד עם שיער מיותר, לתמיד?

בעולם הסרת השיער, "לצמיתות" הפך למטבע-לשון רווח. מוצרים רבים מתהדרים ביכולת "הסרת שיער לצמיתות", כשהכוונה בדרך כלל אינה לכך שהם ישאירו אותנו חלקים לשארית חיינו, אלא פשוט לתקופה ארוכה יחסית- שנה או יותר. בשל העובדה שזקיקי השיער נמצאים בשלב הרדום שלהם בתקופות שונות, כדי להשיג תוצאות ארוכות טווח יש לחזור על הטיפול מספר פעמים. למרות שהסרת השיער אינה באמת לשארית החיים, תכיפות הטיפולים מבטיחה הפחתה משמעותית של צמיחת השיער, לתמיד.

ככל שמספר הטיפולים גבוה יותר, התקופה החלקה תהיה ארוכה יותר- אך צמיחה מסויימת אפשרית גם אחרי טיפולים רבים. בדרך כלל נדרשים 6 או 8 טיפולים, במרווחים של 6 או 8 שבועות, לפני שנצפות תוצאות משביעות רצון. לאחר שהושגה ההפחתה הרצויה בכמות השיער, על המטופל להמשיך ולעבור טיפולים תקופתיים ל"תחזוקה", כדי להישאר חלק.

מחקרים מדעיים נותנים גיבוי לשיטות הלייזר החדשות, מכיוון שהניסויים הראו הפחתה משמעותית בצמיחת השיער לאחר כל טיפול. הFDA, מנהל התרופות האמריקאי, מספק הצהרת בטיחות ואפקטיביות לחלק מהמכשירים. מחקרים אחרים הראו שכמות השיערות יכולה להיות מופחתת בעד ל-90 אחוזים בעקבות טיפול לייזר. כמובן שהתוצאות משתנות מאדם לאדם, לפי המאפיינים שלו. בעלי עור בהיר ושיער כהה יגיבו טוב יותר לטיפול מבעלי עור כהה ושיער דליל או בהיר, בדרך כלל. התוצאות לא ניתנות לחיזוי מדוייק, אפילו לגבי מכשירי הלייזר הטובים ביותר.

הפחתה משמעותית מאוד של צמיחת השיער ונראותו היא בהחלט תוצאה של טיפול לייזר. אולם, שימו לב שלא לבטוח במכון או מכשיר המבטיחים לכם 100% אפקטיביות או 0% צמיחת שיער אחרי הטיפול.

 

 

 

הסרת שיער בלייזר התקדמות משמעותית בהסרת השיער
הסרת שיער לגברים פתרון הלייזר להסרת השיער
6 צעדים להסרת שיער בתקציב שלך
הסרת שיער בלייזר האם זה בטוח 1
הסרת שיער בלייזר 10
הסרת שיער בלייזר לצמיתות מיתוס או אמת
למה לבחור בהסרת שיער בלייזר
הסרת שיער ההבדל בין IPL ללייזר
החלקים בגוף בהם ניתן לטפל בעזרת לייזר

הסרת שיער פנים