הסבר על שיטות שונות להסרת שיער   

ישנם טיפולים רבים, שונים ומגוונים להסרת שיער. החל ממריטה וגילוח וכלה בטיפול אלקטרוליזה ולייזר מקצועי. באמצעות כל סוגי הטיפול ניתן להגיע לתוצאות משביעות רצון, וחלקם כמו הטיפול בלייזר ואלקטרוליזה אף מציעים פתרונות לטווח הרחוק, אך ישנה חשיבות להבין את ההבדלים בין הטיפולים, שכן הם אינם זולים במיוחד.

שיטה נוספת וחדשה שמתפתחת כעת בתעשיית הקוסמטיקה, היא השימוש בתדרי רדיו לפירוק והריסה של זקיקי השיער, כך שהוא לא יוכל לצמוח חזרה. החברות שהמציאו את השיטה מדווחות על טיפול ללא כאב בעל אחוזי הצלחה של 60%. הדבר נעשה באמצעות מכשיר הדומה לפינצטה ושמעביר גלי קול לנקודה שממנה רוצים להסיר את השיער.

הבחירה בשיטה צריכה להיות מושפעת גם מכמות השיער שרוצים להסיר וגם מהמיקום בגוף. כמו כן יש לשקול האם מעוניינים בטיפול זמני, או בהסרה לצמיתות. עבור הסרה זמנית עדיף להשתמש בשיטות של גילוח ומשחות, ואילו להסרה תמידית של שיער עדיף לפנות לטיפולים מתקדמים יותר כמו טיפול בלייזר.

טיפול בלייזר מציע פתרון יעיל לאורך זמן, שמונע משיערות לצמוח חזרה, אך הוא גם יכול להיות מאוד יקר, וכן מחייב את האדם להגיע לכמה פגישות עד להשגת התוצאה הרצויה. לעומת זאת, טיפול בשעווה אולי זול יותר מבחינת המחיר מהטיפול בלייזר, אך הוא כרוך בכאב פיזי, שייתכן ולא מתאים לאנשים בעלי סף כאב נמוך. שיטה נוספת היא הגילוח המסורתי והשימוש במוצרי שיער. אבל שיטה זו לרוב מציעה פתרונות זמניים בלבד, ומחייבת שימוש חוזר ברגע שהשיער מתחיל לצמוח חזרה.

אלו מהווים רק מספר שיטות להסרת שיער וישנם דרכים ופתרונות רבים נוספים. חשוב לקחת בחשבון את עלות הטיפול ביחס לתוצאות הרצויות, וכמה כסף מוכנים ורוצים להשקיע. עבור הסרה לצמיתות ניתן לבקר בקליניקה הקוסמטית הקרובה, שם יציעו פתרונות שונים המתאימים לדרישות הלקוח. יש לזכור, כי טיפול להסרת שיער יכול להיות דבר מאוד יקר, בפרט אם מדובר בטיפול בלייזר וכי ניתן תמיד להשתמש בתכשירים ביתיים זולים יותר. לא משנה מה בוחרים, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמנסים כל טיפול, על מנת להימנע מתופעות לוואי לא רצויות.

 

קלות הביצוע של הסרת שיער בלייזר
שיטות רבות להסרת שיער
שיטה חדשה לטיפולי הסרת שיער SPL
שיטות להלחם בשעירות יתר