הכנות לקראת טיפול הסרת שיער בלייזר

לאחר ההבנה לגבי סוגי הלייזר השונים, הגיע הזמן להבין באמת כיצד זה עובד.

הדבר הראשון שמצאתי הוא שלא משנה באיזו טכנולוגיה להסרת שיער בלייזר אתה משתמש, בין אם אינפרא-אדום, IPL או כל טכנולוגיה אחרת, העיקרון נשמר והטיפול נעשה באופן דומה. בכל מקרה, כל השיטות הן גם בטוחות ופשוטות.

הדבר הראשון שצריך לברר הוא האם הלייזר מתאים לשימוש עבורך. אם שערך הוא חסר פיגמנטים, כלומר בצבע לבן או אפור, סביר להניח שהצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר תהיה נמוכה.

ההצלחה המקסימאלית של הסרת שיער בלייזר מובטחת לאנשים בעלי שיער כהה ועור בהיר. סיכויי הצלחת הטיפול עבור אנשים בעלי שיער ג'ינגי', לבן, אפור או בלונדיני הם נמוכים.

וודא טרם תחילת הטיפול האם טיפול הלייזר מתאים לך ובאיזו מידה הוא יכול להצליח.

דבר נוסף שחשוב לעשות לפני תחילת הטיפול הוא להימנע מחשיפה לשמש. הסיבה לכך היא שהצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר אפקטיבי במיוחד על עור בהיר. במידה ולעורך יש גוון של שיזוף, הרופא יבקש ממך להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש עד אשר גוון זה יעלם ורק לאחר מכן יתחיל בטיפול הלייזר. היעלמות השיזוף תלויה גם בעור שלך וגם בסגנון חייך- עד כמה אתה יכול להימנע מחשיפה לשמש.

מרגע שהרופא אישר את תחילת הטיפול, יש לצלם את האזור העתיד לטיפול מזוויות שונות כך שיהיה קל יותר לזהות את האזור הדורש הסרת שיער בלייזר.

הטיפול הראשון נקבע בדרך כלל כשלושה שבועות לאחר שהרופא נותן את אישורו וזאת בגלל שהאזור המטופל צריך להתנקות ממגע של שעווה או ג'ל לפחות שלושה שבועות לפני טיפול לייזר. חומרים אלו, לטיפול בשיער, עלולים לפגום בטיפול.

בנוסף לכך, טרם תחילת טיפול הסרת שיער בלייזר, מומלץ לגזור את השיער באזור העתיד לטיפול קצר ככל האפשר. כך, קרן הלייזר תעבוד באופן אפקטיבי יותר.

לאחר הטיפול עליך לשים לב לא להשתזף. במידה ועורך ישתזף הדבר יעכב את הטיפול הבא. הטיפולים מרווחים באופן כזה המאפשר תוצאות אופטימאליות וכל פגיעה בלוח הזמנים של הטיפולים עלול לפגום בתוצאות הטיפול.

עליך לשים לב לא להיחתך או להיפגע באזור העתיד לקבל טיפול הסרת שיער בלייזר. הרופא שלך עלול לבטל את הטיפול בעקבות פגיעה כזו או אחרת של העור. במידה והרופא כן ימשיך בטיפול הסרת השיער באזור הפגוע, הטיפול יכול לשאת תוצאות אחרות מאלו באזורים האחרים והדבר עלול לגרום להסרה בלתי שווה בכל האזור המטופל.

כיצד טיפול הסרת שיער בלייזר עובד
הכנות לקראת הסרת שיער
האם הסרת שיער בלייזר כדאית
סיכונים בטיפולי הסרת שיער בלייזר