ההבדל בין IPL ללייזר  

IPL ולייזר הן שתיהן שיטות להסרת שיער לצמיתות. רבים מתלבטים בין השיטות, לכן סיכמנו את ההבדלים העיקריים ביניהן:

(Intense Pulsed Light) IPL, הנקרא גם "פוטודרם", היא מכונה המבוססת על מחשב. בדומה למבזק של מצלמה, הפוטודרם משתמשת באור חזק. האור של הפוטודרם פועל בצורה דומה לקרן הלייזר, אולם לשימוש באור "רגיל" ישנם מספר יתרונות בשלם הופך הIPL לפופולרי יותר ויותר.

ההבדל הניכר ביותר בין השיטות הוא בהרכב הפיזיקלי של המכשיר. קודם כל, קרן לייזר היא "קוהרנטית", וקרן הפוטודרם לא. משמעות הדבר היא שבפוטודרם, גלי האור יכולים להפריע אחד לשני ולהגביר או להחליש את עוצמת הגל. עוצמתו של הלייזר תמיד זהה. גלי הלייזר מונוכרומטיים-בצבע זהה- וכן הם נעים בדיוק באותו כיוון, שלא כמו בIPL. מאפיינים אלו של קרן הלייזר מקשים על הטיפול באנשים עם סוגי שיער או צבעי שיער שונים. בIPLיותר קל לעשות כן. בשל העובדה שהפוטודרם משתמש באורכי גל משתנים, קרן העור חודרת לעומקים שונים ומקלה על הטיפול באנשים שיש להם שיער ביותר מצבע אחד.

אורכי הגל המשתנים של הפוטודרם מעניקים לו תכונות חיוביות נוספות, אשר בשלן השימוש בו הופך לנפוץ כל כך. ניתן לטפל בעזרתו לא רק בשיער עודף, אלא גם בפיגמנטציה של העור, פגמי עור וכולי.

ישנו גם הבדל ברמת הכאב המורגש בין המכשירים: השימוש בIPL, ככלל, כואב פחות. אולם, סף הכאב הוא דבר אינדיבידואלי מאוד, ואנשים שונים חווים את המכשירים בצורות שונות.

אם כן, פוטודרם- IPL מטפלת ביעילות גבוהה מאוד בכל סוגי העור. כמו כן, היא מהווה פתרון לפגמים בעור, ומטבע הדברים אין לה את תופעות הלוואי הקיימות בלייזר בהקשר זה- פיגמנטציה וכו'. מומלץ לבדוק לעומק את התאמתכם לשתי השיטות, ורק אז להחליט.

 

 

 

הסרת שיער בלייזר התקדמות משמעותית בהסרת השיער
הסרת שיער לגברים פתרון הלייזר להסרת השיער
6 צעדים להסרת שיער בתקציב שלך
הסרת שיער בלייזר האם זה בטוח 1
הסרת שיער בלייזר 10
הסרת שיער בלייזר לצמיתות מיתוס או אמת
למה לבחור בהסרת שיער בלייזר
הסרת שיער ההבדל בין IPL ללייזר
החלקים בגוף בהם ניתן לטפל בעזרת לייזר

הסרת שיער פנים