האם מכשיר הסרת שיער בלייזר, בטוח? בחינת לייטשיר-LightSheer

הסרת שיער בלייזר | הורדת שיער בלייזר | הסרת שיער | | | נאטורפיל

חברת לומניס הישראלית חלוצת הסרת שיער בטכנולגית לייזר !!!

החלוצים בתחום הסרת שיער בלייזר הייתה חברה ישראלית קטנה בשם, לומניס . שפיתחה טכנולוגית הורדת שיער, ומכשירה הראשון היה הלייטשיר. הלייטשיר הפך יותר ויותר פופולרי עם השנים כמכשיר המועדף להסרת שיער בלייזר. המכשיר עצמו יוצר לראשונה ב-1998, וצבר מעל 10 שנות וותק בתחום, אך הוא עודנו רלוונטי ומעודכן. בנוסףהלייטשיר מאושר ע"י ה-FDA האמריקאי, ועבר סדרת ניסויים קליניים בנוגע לבטיחותו לטיפול בהסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער בלייזר עם לייטשיר

איך פועלת הטכנולוגיה של הסרת שיער עם הלייטשיר ?

מכשיר הלייטשיר מוציא ספקטרום מדויק של לייזר באורך גל של 810 ננומטר לעומת מכשירי IPL (מכשירי הבזקי אור), שבו יש שימוש בספקטרום רחב של אור, הרבה פחות אפקטיבי. גלי האור יוצאים דרך השפורפרת אותה אוחז הרופא המבצע את הסרת השיער. גלי האור פוגעים בשערה ובעור. האנרגייה שהאור מכיל מתפשטת באזור המיועד להורדת שיער, ופוגעת בעיקר בשורש השערה. מידת הפגיעה תלויה בהרבה מאד פרמטרים, כגון: צבע העור, סוג השערה, תוכנית הסרת השיער של הרופא המטפל, ועוד, כל זה משתכלל למדד הצלחת הסרת השיער בלייזר.
לעומת הלייטשיר המדוייק, גלי האור בהורדת שיער בלייזר במכשירי IPL נעים בספקטרום רחב שבין האור הנראה לעין לבין אור אינפרא אדום, אורכי גל של 515nm-1200nm.
יתרונות נוספים במכשירי הסרת שיער הם בכך שהפולס הנספג בשורש השערה, הוא לחלקיקי שנייה בלבד, ועוצמתו מכוונת בדיוק על מנת לפגוע בשורש השערה. הלייטשיר משתמש גם בפטנט ייחודי של חברת לומניס, ChillTip, כך שבזמן פולס הורדת השיער, שפורפרת המכשיר גם מקררת את אזור ההסרה. פטנט ייחודי זה עוזר למנוע כוויות במהלך הטיפול.

קבלת הצעות על הסרת שיער

מה היתרונות הטכנולוגים להסרת שיער במכשירי לייזר ?

טכנולוגית הלייטשיר להסרת שערות מציעה עוד יתרונות בכך שהסיכוי לזיהום והסתבכות קטן יותר. המכשירים כיום מהירים מאד ( זמן החשיפה של העור ללייזר מצומצם), וגם דיוקם השתפר פלאים. אופן השימוש במכשיר ה-לייטשיר הוא קל ומהיר. טכנולוגיית קירור האור מגן על המטופל מפני כוויות וזיהומים בזמן הסרת השיער. בלייטשיר ניתן לשימוש להורדת שיער על כל צבעי העור, מעור כהה לשזוף ועד עור בהיר מאד, כמובן שתוכנית הסרת השיער שונה בכל אחד מהמקרים. מומלץ לעבור מינימום 3-5 טיפולים על מנת שהסרת השיער תהיה אפקטיבית, ראה טבלה למספר טיפולים.
מכשיר הלייטשיר הוא כל כך ורסטילי שניתן לעשות בו שימוש גם למטרות אחרות, כגון: העלמת וורידים ברגליים, העלמת נקודות חן, וטיפול בצמיחה פנימה של שערה (בד"כ אחרי גילוח) שגורמת לפצעי אקנה.

עוד טיפים על הסרת שיער בלייזר