האם אתם מתאימים להסרת שיער בלייזר ?

אם אתם מתאימים להסרת שיער בלייזר ?

כיום הסרת שיער בלייזר היא משאלת לבם של גברים, נשים ולעיתים אף ילדים. אך האם הסרת שיער בלייזר מתאימה לכל אחד? מהם המשתנים שיש לקחת בחשבון? האם יש אנשים שלהם עדיף להימנע מטיפולי הסרת שיער בלייזר?

התשובה היא שתמיד קיימים יוצאי דופן ועל כן תמיד מומלץ להקדיש תשומת לב יתרה לטיפול שאתם בוחרים לעבור, למכשירים שיהיו בשימוש ולצוות המקצועי שיפקח על הטיפול.

ריכזנו כאן את הבעיות הנפוצות ביותר.

בעלי עור כהה חשופים יותר לכוויות בטיפולי הסרת שיער בלייזר

לא כל סוגי העור מתאימים להסרת שיער בלייזר. מידת ההתאמה להורדת שיער בלייזר תלויה במספר גורמים של צבע עור, צבע שערה, גנטיקה, ועוד. לדוגמא, יש בעייתיות רבה יותר לעשות הסרת שיער בלייזר לאנשים בעלי צבע עור כהה ושערות כהות (או צבע עור בהיר ושערות בהירות). זאת מכיוון שמכשירי הסרת השיער מתבייתים על המלנין – פיגמנט צבע המצוי גם בעור וגם בשערה, ומקנה את צבע השערה והעור. עם זאת, המלנין אמור להיות מצוי בריכוז גבוה יותר בשערה על מנת שמכשיר הסרת השיער יעבוד באפקטיביות מרבית. לעיתים כשרמות המלנין של העור והשערה קרובות, והדבר מקשה את התבייתות המכשיר על השערה, ועל כן עלול שלא לפגוע בשורש השערה או אף ליצור כוויה בעור של האזור המטופל.

עם זאת, חשוב לציין שכיום רוב המכשירים המתקדמים יודעים לטפל במגוון רחב של שילובי צבע עור ושער, וניתן להתאים תכנית ספציפית המותאמת לסוג העור, לאזור המטופל ולרגישות המטופל. מסיבה זאת, חשוב ומומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם המכון שאליו אתם חושבים להירשם. פגישות אלה ניתנות בחינם והן לא דורשות שום התחייבות מצדכם.

לנשים בהריון ולילדים ונוער מתחת לגיל 18 מומלץ שלא לעבור הסרת שיער בלייזר

בזמן ההיריון, מתגברת הרגישות של העור ויש נטייה לפיגמנטציה. על כן מומלץ לעבור הסרת שיער בלייזר לפני, או אחרי ההיריון.

לגבי ילדים ונערים/ות – הגוף עדיין מצוי בתהליך של צמיחה והתפתחות וחלים בו שינויים רבים: התאים מתחלפים, הגוף עובר שינויים הורמונליים וכדומה. על כן מומלץ לחכות עד ההגעה לגיל 18.

עם זאת, ניתן לעבור הסרת שיער בלייזר גם בגיל מוקדם יותר, אך יש צורך בהסכמת ההורים.

לחולי סרטן ואנשים הנוטלים אנטיביוטיקה מומלץ להימנע מהסרת שיער בלייזר

זאת מכיוון שלא מומלץ לאנשים שעוברים כימותרפיה לעבור טיפול בהקרנת אור המתרכז באזור מסוים. זאת על אף שהטיפול בלייזר איננו מסרטן ומדובר באורך גל שאיננו מסוכן לכשעצמו. עם זאת, השילוב של הטיפול הנ"ל עם כימותרפיה עלול להיות בעייתי ביותר ועדיף להימנע מכך.

לגבי האפשרות לעבור טיפול של הסרת שיער בלייזר בעת השימוש בתרופות, הדבר משתנה כמובן בהתאם למצב הרפואי ולתרופה הספציפית. לדוגמא, ישנן תרופות מסוימות כגון סוגים שונים של אנטיביוטיקה שעלולים לגרום לרגישות יתר לאור ועל כן בעייתיים בשילוב עם טיפול שמשתמש באור לצורך חימום. לעומת זאת, ישנן תרופות אשר אין להן נגיעה לטיפול בלייזר ולא צריכה להיות בעיה לעבור טיפול בעת השימוש בתרופה.

בכל מקרה, אם אתם לוקחים תרופות מרשם, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא או מומחה לפני ההחלטה על טיפול של הסרת שיער.

 

טיפ: מומלץ לקבל מספר הצעות ולהשוות

נאטורפיל 1+1+1, רק 199 ש"ח בחודש!